Oceľová konštrukcia je výborná alternatíva

Dobrou alternatívou pri voľbe stavebného materiálu je oceľ, ktorá má nesmierne vysokú životnosťkvalitu.  Výhodné je využiť ju pri stavbe budov, najmä takých, ktoré sú určené na priemyselné využitie. Vďaka oceľovým konštrukciám vieme vytvoriť haly požadovaných rozmerov, ktoré sú rýchle a ekonomické z hľadiska výstavby. Okrem toho sú maximálne funkčné z pohľadu bežnej prevádzky.  Súčasnosť ponúka iný pohľad na budovy zhotovené z ocele oproti tomu,  aký bol v minulosti. Oceľové základy v sebe skrývajú mnohé obchodné domy, parkoviská, viacúčelové športové haly, neraz mrakodrapy či obrovské koncertné haly. Oceľových stavieb na svete pribúda čoraz viac. My vám prezradíme, prečo je to tak.

Problém s oceľovou konštrukciou vyriešite na jednom mieste

Na budove sa objavia nedostatky a vy neviete, kto by vám mohol pomôcť? Pri týchto stavbách takýto problém nenastane. Všetky zásoby a materiály tu totiž pochádzajú od jedného dodávateľa stavby.  Ak budete mať teda problém s budovou z oceľovej konštrukcie, vyriešite ho jediným telefonátom.

Všetrannosť stavby

Oceľové budovy sa radia k najľahšie modifikovateľným konštrukciám. Ich ďalšími pozitívami sú krátky konštrukčný čas a nízke náklady. Ak budete potrebovať  vybudovanú oceľovú budovu prestavať či rozšíriť, nebude to teda  žiaden problém.

Rýchla výstavba budov z oceľových konštrukcií

Výroba dielov pri oceľovej konštrukcii  zaberie približne 6-8 týždňov.  Rovnaký čas trvá tiež stavba na konkrétnom mieste. Do štyroch mesiacov sa tak dostanete k zbrusu novej budovy. Ku krátkej dobe realizácie prispieva predvýroba jednotlivých dielov.

Súčasťou oceľových hál sú neraz  veľké, široko otvorené priestory, ktoré nenarušujú žiadne podperné stĺpy. Stavby sa aj vďaka tejto výhode stávajú žiadanými, najmä pri budovaní športových zariadení, hangárov alebo tovární. Neprítomnosť  stĺpov zaisťuje u stavieb  ich veľkú prispôsobivosť a potenciál pre zmeny, čo umožňuje zmeniť účel haly počas jej životnosti.  Malá hrúbka steny je tiež užitočná pri budovaní na obmedzenom priestranstve.

Ušetrenie nákladov

Ak sa rozhodnete budovať z ocele, môžete sa tešiť na ušetrenie nákladov. Ceny iných stavebných materiálov sa zvyknú často meniť, finančná suma za oceľ zostáva dlhodobo nízka.  K nízkej obstarávacej cene priespieva krátka konštrukčná doba a tiež to, že pri zhotovení  výrobných komponentov na mieru nevzniká skoro  žiaden odpad.

Stavby z ocele šetria prírodu

Oceľ je najviac recyklovaný materiál na zemi. Konštrukcia z ocele je predpokladom pre nízku energetickú náročnosť  a nešetrí len vaše peniaze , ale aj prírodu.

Oceľ obľubujú aj montované haly

Hlavným stavebným materiálom na výstavbu montovaných hál je oceľ. Tá tvorí základnú nosnú konštrukciu a výplň.  Môže sa doplniť aj vhodným izolačným materiálom. Oceľové haly sa stavajú zo špeciálne upravenej ocele lisovaním za studena. Tento kov tak  získa ešte lepšie vlastnosti na jeho použitie ako primárny stavebný prvok. Takáto oceľ je veľmi ľahká, no napriek tomu extrémne pevná a takisto nadobúda aj zaujímavú tvárnosť. Spomínané charakteristiky predpokladajú  nielen možnosť  akéhokoľvek  tvarovania oceľových prvkov, ale aj nenáročnú výstavbu, ktorú zvládnu len dvaja montéri.

Vyberte si Cbmont

Ak hľadáte individuálny prístup, dlhoročné skúsenosti, komplexné zabezpečenie služieb od návrhu, cez projekt až po realizáciu výsledného produktu pod jednou strechou, spoločnosť Cb-mont je správnou voľbou. Skúsený tím pracovníkov vám poskytne kompletnú výrobu a montáž oceľových konštrukcií. Ak máte stále pochybnosti, referencie vás určite presvedčia.