Zasklenie balkóna

Zasklenie balkóna – cesta k úspore energií

Nový trend v panelákových bytoch, no zároveň aj v prípade rodinných domov je snaha o maximálne využitie priestorov balkóna, lodžie alebo terasy aj v zimnom období. Okrem zväčšených priestorov, ktoré touto investíciou rozhodne dosiahneme, poskytuje zasklenie balkóna aj množstvo iných výhod. Pre majiteľov bytov je veľmi lákavá výhoda úspory energie.

zasklenie balkóna v bytovom domeUšetriť môžeme aj 20% ročne

O istých úsporách na energiách sa hovorí veľmi často, no dôležité je spomenúť aj to, o aké čísla v priemere ide. Odborníci hovoria o približne 20 percentách ročne ušetrených nákladov, čo znamená, že finančná návratnosť zasklenia balkónu či loggie sa pohybuje v rozmedzí od 5 do 15 rokov. Výška úspor sa odvíja od orientácie bytu, od svetovej strany, na ktorej sa nachádza balkón a zároveň aj od ľudského faktora.

Aj my vieme ovplyvniť, koľko ušetríme

Netreba zabudnúť, že úsporu energií je možné dosiahnuť len v prípade, že budú majitelia v zimných mesiacoch zatvárať balkónové dvere, aby teplo z izby neunikalo preč. V prípade snahy o vykurovanie loggie aj napriek chladnému počasiu sa náklady na energie zvyšujú. O tom, koľko ušetríme, rozhoduje aj kvalita materiálu, z ktorého budeme zasklenie budovať. Najkvalitnejšie izolačné vlastnosti zabezpečí kvalitné dvojsklo s dostatočnou izoláciou parapet.

Špecifické riešenia hľadajte u odborníkov

Keďže platia iné pravidlá pri zasklení balkónov orientovaných na juh alebo na sever, pred stavbou tohto typu je vhodné poradiť sa s odborníkom. Práve on poskytuje odporúčania ku konkrétnemu projektu a k riešeniu nepristupuje sériovo. Vďaka jeho profesionálnym skúsenostiam sa môžeme vyhnúť nepríjemnému tvoreniu plesní alebo skleníkovému efektu, ktoré by v konečnom dôsledku predražili alebo znehodnotili investíciu.

Obľube sa teší vďaka výhodám

Image1Zasklenie balkónov a loggií sa v súčasnosti stáva populárnym trendom a niet sa čo diviť. Ľudia žijúci v bytoch sa tešia každému priestoru navyše, kde by mohli celoročne tráviť svoj voľný čas. Okrem toho má zasklenie aj ochrannú funkciu. Prach a hluk majú oveľa menšiu šancu preniknúť do bytov, a tak sa zvyšuje aj životný komfort jeho obyvateľov. Okrem toho majú ľudia so zaskleným balkónom pocit väčšej ochrany pred zlodejmi, ktorých od krádeže veľakrát odradí práve ďalšia bariéra.

Nevýhodám môžeme predchádzať

Konzultáciou s odborníkmi, ktorí sa orientujú v zasklení terás alebo balkónov je možné predísť rizikám, ktoré hrozia pri tejto forme úpravy bytu. Tvoreniu plesní a mikroklímy je možné zabrániť pravidelným vetraním a využitím správneho typu zasklenia.

Meno (povinné)

Firma

Email (povinné)

Telefón

Poznámka