Priemyselné svetlíky

Denné svetlo – dôležitý faktor pre život a zdravie ľudí

Každý človek potrebuje okrem stravy, tepla a ďalších primárnych potrieb k svojmu životu aj prirodzené denné svetlo. Ak pracuje, alebo sa dlhšie zdržiava v uzavretých, umelo osvetlených priestoroch, podlieha depresii a nervozite, nehovoriac a celkovej nepohode, ba dokonca riziku rôznych ochorení.

strešný svetlík v modernom a zároveň funkčnom prevedeníVplyvom slnečného svetla sa v ľudskom tele vytvára vitamín D a ďalšie dôležité látky potrebné pre normálny život, preto je jeho dostatočný prísun veľmi dôležitý. Vieme ale, že v súčasnej dobe, najmä zamestnanci, pracujúci vo veľkých plošných objektoch a fabrikách, pociťujú nedostatok prirodzeného denného svetla. Je to logické, pretože pri rozsiahlych objektoch nie je možné osadiť okná do všetkých miestností, najmä tých, ktoré sa nachádzajú v strede budovy. Štúdie rakúskeho profesora Christiana Bartenbacha dokazujú, že nevhodné svetlo môže znížiť pracovný výkon až o tridsať percent.

Výhody strešných svetlíkov

Riešenie tohto problému predstavuje osadenie strešných svetlíkov, ktoré zabezpečia dostatok denného svetla do každej miestnosti. Svetlíky tiež ušetria nemalé finančné prostriedky za spotrebovanú energiu, potrebnú na umelé osvetlenie.

Vetracie krídlo svetlíka

Výhodou strešných svetlíkov je predovšetkým ich všestranné využitie. Vyrábame ich v rôznych tvaroch a veľkostiach, dajú sa inštalovať na všetky typy striech, šikmé aj rovné, do priemyselných objektov aj na strechy rodinných domov. Môžte si zvoliť pevný svetlík, ale aj otvárací, ktorý umožňuje vetranie, prípadne poslúži ako strešný výlez. Možností je niekoľko aj čo sa týka prevedenia materiálu – číry, matný, s dymovým polykarbonátom. Využitie svetlíky nájdu aj v kúpeľniach, na schodiskách či chodbách. Všetko pre to, aby sa do interiéru dostalo čo najviac denného svetla a zabezpečilo tak jeho obyvateľom zdravú klímu s dostatkom prirodzeného denného svetla.

Naša spoločnosť má veľa skúseností s návrhmi a montážou strešných svetlíkov. Ručíme za bezpečnosť, stabilitu a bezchybnosť výsledkov našej práce, čo má za následok aj celý rad spokojných zákazníkov. Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať prostredníctvom kontaktného formulára nižšie.

Meno (povinné)

Firma

Email (povinné)

Telefón

Poznámka