Ako minimalizovať tepelné straty oceľových hál

Vďaka jednoduchej oceľovej konštrukcii sú montované oceľové haly mimoriadne obľúbené. Stavba býva efektívna a rýchla. Pri jej realizácii je vhodné správne zatepliť steny a strechu, aby nedochádzalo k neželaným tepelným stratám.

Skelet oceľových hál

Konštrukcia montovanej haly sa obvykle skladá z oceľových konštrukcií, zváraných plechových nosníkov, alebo SIN nosníkov vo veľkých rozostupoch, ktoré sa spájajú zváraním a skrutkami. Keďže oceľové traverzy sú dobrým vodičom tepla, dochádza pri nich k tepelným mostom. Preto zatepleniu plášťa a strechy budovy venujte dostatočnú pozornosť.

Zateplenie sendvičovými panelmi

Tepelné straty v stenách budov môžu dosahovať 25 až 40%. Na zateplenie stien naša spoločnosť využíva sendvičové panely. Sendvičový panel je plnený polyuretánovou penou, polystyrénom alebo minerálnou izoláciou. Vonkajšie aj vnútorné steny tvorí pozinkovaný plech. Jeho farebné prevedenie realizujeme podľa želania klienta. Hrúbka takejto izolácie môže dosahovať aj 200 mm.

Zateplenie strechy haly

Strecha montovanej haly je najčastejšie realizovaná z trapézového plechu a tepelnej izolácie, alebo priamo zo sendvičových izolačných panelov. Plochú strechu musí chrániť povrch s nepriepustnou PVC fóliou, ktorá bude strechu izolovať proti vlhkosti. Strechu je možné realizovať s dvojitým zateplením, doplniť o presvetľovacie pásy, komínové vývody a systémy odvetrávania.

Vďaka zatepleniu montovanej haly môžete dosiahnuť významnú úsporu tepelných energií, ekologickú a hygienickú nezávadnosť a v neposlednom rade aj dlhodobú klimatickú odolnosť. Ak sa rozhodnete pre realizáciu, neváhajte nás osloviť. Máme bohaté skúsenosti s realizáciou a rekonštrukciou montovaných hál na Slovensku. Zamestnávame skúsených profesionálov, ktorí vedia odviesť špičkovú prácu.

Meno (povinné)

Firma

Email (povinné)

Telefón

Poznámka