Administratívne haly a predajne

Montované haly, ktoré slúžia na administratívne účely alebo na predajne, bývajú obvykle jedno alebo dvojposchodové. Aby zaujali na prvý pohľad, používajú sa pri ich realizácii výrazné estetické prvky. Ide najmä o výrazné farby, veľké presklené plochy alebo výrazné vstupné dvere. Podstatou je, aby pôsobili moderne, elegantne a reprezentatívne.

Oceľové haly majú široké dispozičné možnosti, umožňujú konštruovať objekt ako súvislý celok, ktorý sa skladá z niekoľkých častí. Najčastejším konceptom je presklená vstupná časť s recepciou alebo predajňou a niekoľkými kanceláriami, na ktorú nadväzuje vstup do výrobnej či skladovacej časti. Ak je montovaná hala dvojpodlažná, priestor na administratívne účely, prípadne zázemie pre vedenie sa nachádza v hornej časti. Finálne prevedenie vždy konzultujeme so zákazníkom podľa jeho individuálnych potrieb.

Administratívna časť môže byť realizovaná aj ako vstavok – samostatná kancelária vo výrobnej hale. V tom prípade môže byť horné podlažie využité ako otvorený sklad prístupný z výrobného úseku. Prepojenosť týchto častí je v súvislosti s prevádzkovými nákladmi nielen ekonomicky výhodnejšie, ale priaznivo sa odrazí aj na estetickom poňatí celej stavby.

Jednotlivé kancelárie a sociálne zariadenie je možné z vnútornej časti vymurovať, takže nie sú viditeľné žiadne konštrukcie. Dôležitým faktorom je aj prirodzené svetlo, do administratívnej haly ho dostaneme vďaka plastovým oknám, rohovým pásom okien či bodovým svetlíkom.

Ak sa skladovacia hala nachádza v zadnej časti, nemusíte investovať do výrazných estetických prvkov a veľkých okien. Odporúčame umiestnenie hrebeňového svetlíka a pásov okien, ideálne po oboch stranách haly.

Hlavné prednosti administratívnej haly

  • estetickosť celej stavby
  • prepojenosť s výrobou, skladom
  • finančná úspora oproti samostatným administratívam
  • široká paleta farieb a estetických riešení
  • rýchlosť montáže
  • termoizolačné vlastnosti haly
  • reprezentácia spoločnosti

Opláštenie administratívnej haly

Administratívne a predajné haly realizujeme so sendvičovým opláštením v kombinácii so sklenenými tabuľami, či už s čírymi či tmavými sklami podľa želania zákazníka. Okenné tabule môžu byť plastové, hliníkové alebo len sklenené bez spojov. Vybrať si môžete zo širokej ponuky farieb opláštenia podľa vzorkovníka RAL. Vaša hala môže reprezentovať farby vašej spoločnosti.

Zaujímavé prvky

Predajné a administratívne haly môžu mať rôzne zaujímavé doplnky. Obvykle ide napríklad o prístrešok nad vchodovými dverami, predsadené okenné tabule a pod. Efektným riešením môže byť niekoľkometrový prístrešok, ktorý bude navrhnutý ako konzola s dolnými vzperami.

Ak sa rozhodnete pre realizáciu montovanej haly našou spoločnosťou, ponúkneme vám kompletnú realizáciu spodnej stavby a montovanej haly na kľúč. Okrem napojenia inžinierskych sietí, realizácie vstavieb, sociálnych zariadení, kancelárskych priestorov dokážeme zabezpečiť aj príjazdové komunikácie a parkoviská. Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať.

 

Meno (povinné)

Firma

Email (povinné)

Telefón

Poznámka