Skladové priestory a predajňa pod jednou strechou

skladové priestory a predajňa pod jednou strechou

Oceľové montované haly ponúkajú široké možnosti ich dispozičného riešenia. Môžu slúžiť ako čisto skladové priestory, alebo v kombinácii s administratívnou časťou, kanceláriami, či predajňou. Naši zákazníci najčastejšie volia práve túto variantu, kde čelo haly tvorí reprezentatívnu časť firmy a v zadnej časti sú umiestnené skladovacie priestory. Táto voľba má svoje opodstatnenie najmä z hľadiska reklamy a reprezentácie firmy. Bolo by nelogické, keby hlavná, dominantná časť budovy, bola umiestnená vo dvore.

Reprezentatívna časť montovanej haly

Administratívna časť haly je spravidla jedno alebo dvojpodlažná a nesie v sebe dominantné prvky, ktorých úlohou je upútať zákazníka. Mnohokrát sú to výrazné farebné kontrasty, veľké presklenné plochy s reklamou, mohutné stĺpy, či prístrešok, zvýrazňujúci vstup dovnútra. Veľmi dobrou voľbou sú aj veľké okenné plochy, ktoré okrem pekného vzhľadu zaručujú v interiéri dostatok denného svetla. Na výber je široká škála farieb, je len na klientovi, či dá prednosť menej nápadným, elegantným šedým, či strieborným odtieňom, alebo zvolí výrazné farby a ich kombinácie.

Tvary, materiály a farby

Odema PúchovTvar administratívnej budovy nemusí byť vždy jednoduchý. Prieskumy ukázali, že čím je predajná hala viac „iná“, tým väčšie množstvo ľudí zaujme. Haly dopĺňame rôznymi podhľadmi s osvetlením, vysokými prístreškami, či obrovskými presklenými výkladmi. Všetky tieto prvky umocňujú eleganciu firmy a podvedome jej pridávajú na dôveryhodnosti.
Odhliadnuc od vonkajšieho vzhľadu treba povedať, že hala je po všetkých stránkach tým najekonomickejším riešením pre každú firmu. Oceľová konštrukcia je postavená v krátkom čase, opláštená je sendvičovými panelmi, ideálne hrúbky 100-120mm, čo zaisťuje dobré tepelnoizolačné vlastnosti a príjemné prostredie vo vnútri haly v každom ročnom období.
Menšie vnútorné priestory ako napr. kancelárie, či toalety je vhodné oddeliť múrmi alebo použiť alternatívny materiál, napr. OSB dosky, či sadrokartónové platne. Halu presvetlia už spomínané klasické plastové, či hliníkové okná alebo okenné rohové pásy, presklenné plochy, obľúbené sú aj stropné bodové svetlíky.

Skladové priestory v oceľovej hale

Na rozdiel od administratívnej časti, skladové priestory už nemusia spĺňať toľko estetických požiadaviek. Spravidla ich volíme v zadnej časti komplexu. Ekonomickým riešením je voľba jednoduchých farebných odtieňov, samozrejme v nadväznosti na hlavnú časť. Nesmie sa zabudnúť ani na systém osvetlenia, vhodné je zvoliť dlhý hrebeňový svetlík a po bokoch umiestniť pásy okien. Prechod medzi skladom a predajňou volíme jednoduchý a plynulý, spravidla ich stavebne neoddeľujeme. Táto voľba je z hľadiska efektivity mimoriadne vhodná, nakoľko sa tým znižujú náklady na výstavbu aj prevádzku. Veľkou výhodou montovaných hál je totiž aj ich variabilita, čo umožňuje po čase bez problémov realizovať akékoľvek dispozičné či kapacitné zmeny.

Ešte stále sa neviete rozhodnúť? Voľba montovanej haly je pre vašu firmu nepochybne tým najideálnejším riešením. Vďaka rýchlym výrobným aj montážnym postupom sú zaistené nízke vstupné náklady s rýchlou návratnosťou. Navštívte nás a pridajte sa aj vy k našim spokojným zákazníkom.

Meno (povinné)

Firma

Email (povinné)

Telefón

Poznámka