Druhy strešných svetlíkov

druhy strešných svetlíkovSvetlíky na strechách obchodných centier, priemyselných ale aj rôznych iných objektov, zaručujú dostatočný prienik svetla do interiéru a čiastočne sa podieľajú aj na odvetrávaní. V minulosti sa vyrábali prevažne z drôtoskla, ale kvôli vzniku tepelných mostov ich teraz vyrábame z polykarbonátu a izolačného skla, čo vznik týchto mostov značne eliminuje.

Naša firma má skúsenosti s výrobou a montážou rôznych druhov svetlíkov. Rozoznávame nasledujúce druhy:

Sedlové svetlíky

Najčastejší typ svetlíkov, najrôznejšieho sklonu, tvaru a prevedenia. Skladajú sa z oceľovej obruby (manžety), hliníkovej nosnej konštrukcie a polykarbonátovej výplne. Polykarbonát má dobré mechanické, tepelnoizolačné aj optické vlastnosti. Montáž sedlového svetlíka je vhodná ako na priemyselné objekty, tak aj na občianske stavby. Sedlový svetlík je však limitovaný rozponom.

Oblúkové pásové svetlíky

image8Ide o svetlíky, zložené z dlhých oblúkových pásov. Oproti sedlovým svetlíkom, presklená plocha oblúkového svetlíka vykazuje o 22% až 43% nižšie tepelné úniky. Jeho nosná konštrukcia je ľahšia a rozmerovo variabilnejšia. Montáž je pomerne rýchla a jednoduchá. Oblúkové pásové svetlíky odporúčame, okrem iného, použiť aj na presvetlenie rôznych športových hál, čerpacích staníc a pod.

Bodové svetlíky

Vhodne umiestnené bodové svetlíky na streche objektu vnášajú do interiéru prirodzené denné svetlo. Vyrábame ich v dvoch variantách, ako pevné a otváracie, doplnené o mechanizmus, umožňujúci vetranie.

Pultové svetlíky

Navrhujeme ich hlavne tam, kde je požiadavka dobrej zvukovej izolácie. Ako výplň používame izolačné dvojsklo.

Shedove svetlíky

Ide o svetlíky, zhotovené zvyčajne zo železnej alebo hliníkovej konštrukcie, z jednej strany opláštenej minerálnym alebo PUR panelom. Druhá strana je presvetlená dutinkovým polykarbonátom alebo izolačným dvojsklom.

Kopulové svetlíky

Slúžia k efektívnemu presvetleniu interiéru s možnosťou prirodzeného odvetrávania. Sú určené na strechy s maximálnym sklonom do 15°. Svetlík má vlastný podstavec a jeho napájanie je vhodné prakticky na všetky materiály strešnej krytiny. Kopule sú vyrábané z polymethylmethakrylátového alebo polykarbonátového plného skla hrúbky 2 až 3 mm, a to technológiou voľného vyfukovania a ťahania za tepla. Sú tvarované tak, aby prípadná kondenzovaná para bola bez problémov odvádzaná von podstavcom. Ten má zvonku drsný povrch, pre lepšiu aplikáciu hydroizolácie.

Pri montáži všetkých druhov svetlíkov kladieme dôraz na jeho správne osadenie a izoláciu, aby nedochádzalo k únikom tepla ani k zatekaniu. Podľa požiadaviek zákazníka je možné pridať k jednotlivým druhom svetlíkov aj doplnky, slúžiace na bezproblémovú manipuláciu a údržbu. Ide o rôzne čidlá a mechanizmy, slúžiace na odvetrávanie. Odporučíme, poradíme a vyrobíme svetlík, najvhodnejší pre váš objekt so všetkým príslušenstvom pre pohodlné a praktické využívanie.Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať prostredníctvom kontaktného formulára nižšie.

Meno (povinné)

Firma

Email (povinné)

Telefón

Poznámka