Oblúkové svetlíky

priemyselný strešný svetlíkVýhody pásových oblúkových svetlíkov

Pomocou pásových oblúkových svetlíkov vzniká značná úspora energií a z toho vyplývajúce zníženie nákladov na osvetlenie, keďže ich primárnou funkciou je zabezpečenie prísunu svetla do budovy. S týmto typom zastrešenia ste sa mohli stretnúť na priemyselných a športových halách, hangároch, štadiónoch, výstavných pavilónoch alebo aj na skladovacích priestoroch – teda všade tam, kde je prechod svetelných lúčov vítaný. Výhodou pásových oblúkových svetlíkov je aj ich tepelno-izolačná vlastnosť. Tej nedokázali konkurovať predchádzajúce typy svetlíkov, a tak sa v praxi stretávame s trendom čoraz častejšieho využitia práve oblúkového tvaru.

Ventilácia pomocou klapiek

Jednou z možností, ako naša firma odporúča v halách zabezpečiť vetranie priestoru, je inštalácia klapiek do pásových oblúkových priemyselných svetlíkov. Poskytujeme bezúdržbové a bezhlukové motory ventilačných krídel, ktoré sú ovládané automaticky alebo mechanicky. Otváranie a zatváranie uľahčujú aj rôzne dodatkové senzory, ktoré slúžia na identifikáciu nepriaznivých klimatických podmienok. Pomocou nich je zabezpečené automatické zatvorenie krídel v prípade, že systém identifikuje dážď, krúpy alebo silný vietor.

Delenie a špecifikácia ventilačných krídel svetlíkov

Ventilačné krídla môžeme rozdeliť do dvoch základných kategórií na jedno a dvojkrídlové klapky. Nosné časti oboch typov sú pevné a vyrobené z hliníkových profilov. So spoľahlivosťou konštrukcie súvisí priečne aj pozdĺžne vystuženie jednotlivých krídel, ktoré sa mení podľa rozmerov ventilačných otvorov. Jednoklapka, ktorá sa môže počtom líšiť v závislosti od požiadaviek nášho zákazníka, sa využíva prevažne na bežné denné vetranie.

V čom vynikajú dvojkrídlové klapky

image8Naši klienti skôr uprednostňujú výhody dvojkrídlových klapiek, keďže okrem základnej funkcie vetrania ich možno využiť aj ako nástroj na odvádzanie dymu a tepla mimo objekt pri požiari. Vďaka krídlam je tak v prípade tejto udalosti umožnená efektívnejšia evakuácia osôb a zníženie rozsahu strát. So zlepšením viditeľnosti v priestore súvisí aj kvalitnejší prienik požiarnych jednotiek do priestorov budovy. Dôležité pri zariadeniach tohto typu, na ktorom niekedy závisia aj ľudské životy, je pravidelná a odborná kontrola.

Zastrešenie budov svetlíkmi je efektívne

Pásové oblúkové svetlíky sa uplatnili na trhu novodobých stavieb ako vynikajúci spôsob zosvetlenia vnútorných priestorov objektov, skvalitnenia pracovných podmienok a podľa našich skúseností aj ako efektívny spôsob šetrenia peňazí. Skvelá tepelno-izolačná vlastnosť, odolnosť proti poškodeniu pod vplyvom klimatických zmien a ochranná vrstva UV- žiarenia sú plusy, ktoré neodmysliteľne patria k tomuto trendovému spôsobu zastrešenia.

Naša spoločnosť má veľa skúseností s návrhmi a montážou strešných svetlíkov. Ručíme za bezpečnosť, stabilitu a bezchybnosť výsledkov našej práce, čo má za následok aj celý rad spokojných zákazníkov. Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať prostredníctvom kontaktného formulára nižšie.

Meno (povinné)

Firma

Email (povinné)

Telefón

Poznámka