Hrebeňové svetlíky

Na presvetlenie interiéru montovaných objektov, akými sú priemyselné haly, športoviská, nákupné centrá, či skladové priestory, je mimoriadne vhodné zvoliť strešný hrebeňový svetlík. Tieto svetlíky sa vyrábajú v rôznych tvaroch – pultové, sedlové, no najčastejšie využívaným tvarom je oblúkový hrebeňový svetlík, tvoriaci dlhý pás pozdĺž celej dĺžky objektu. Jeho osadenie vedie okrem presvetlenia aj k úspore energií a slúži tiež k odvetrávaniu objektu.priemyselné svetlíky budovy Bosch

Hrebeňový oblúkový svetlík pozostáva z obruby – kovovej konštrukcie a polykarbonátovej výplne s vynikajúcimi mechanickými, tepelnoizolačnými a optickými vlastnosťami.
Konštrukcia svetlíka je vyrobená z oceľového pozinkovaného plechu a je kotvená pozinkovanými skrutkami priamo na strešnú konštrukciu objektu. Celý povrch svetlíka sa vyznačuje povrchovou úpravou, ktorá má dlhú životnosť a je odolná voči poveternostným vplyvom.

Odvetrávacie systémy montovaných hál

Pri dodávke montovanej haly odporúčame našim zákazníkom svetlíky, ktorých súčasťou sú tzv. ventilačné krídla. Tieto krídla je možné pohodlne ovládať elektrickým motorčekom a zdvihnúť ich v rozmedzí 300-­500 mm. Súčasťou ventilačného systému svetlíka je aj automatický senzor na vietor a dážď, ktorý v prípade nepriaznivého počasia automaticky krídlo uzavrie.

svetlikyVýhody oblúkových svetlíkov

  • flexibilita tvarov a rozmerov
  • výborná tepelná izolácia a vysoká priepustnosť svetla
  • minimálne zaťaženie nosnej konštrukcie
  • umiestnenie ventilačných segmentov ľubovoľne zvolenej šírky
  • rýchla a jednoduchá montáž
  • priaznivá cena
  • dlhá životnosť

Dlhé pásy svetlíkov vedú k sériovej výrobe, čím výrazne tlmia výrobné náklady a znižujú tak jednotkovú cenu. Zvoľte si pre svoj objekt oblúkový svetlík­ – najekonomickejšie riešenie presvetlenia vášho priestoru.

Naša spoločnosť má veľa skúseností s návrhmi a montážou strešných svetlíkov. Ručíme za bezpečnosť, stabilitu a bezchybnosť výsledkov našej práce, čo má za následok aj celý rad spokojných zákazníkov. Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať prostredníctvom kontaktného formulára nižšie.

Meno (povinné)

Firma

Email (povinné)

Telefón

Poznámka