Nerezové zábradlie – opora aj ozdoba

Schodisko je samozrejmosťou pre prepojenie dvoch podlaží. Na potrebnú oporu, ale aj umocnenie štýlu celého interiéru nám slúži zábradlie. Jeho výber si zaslúži vašu dostatočnú pozornosť. Zábradlie ale nemusí byť len ochranným prvkom, ale aj okúzľujúcim architektonickým prvkom, ktoré budete obdivovať nielen vy, ale aj návštevníci vášho domu.

Zábradlie nielen na oporu

Súčasným trendom je použitie zábradlia z nerezu. V bytovom dizajne je tento materiál známkou vysoko módneho a líniovo čistého štýlu. Nerez je čoraz častejšie žiadaným dizajnovým prvkom. Samozrejmosťou je jeho spoľahlivosť a trvalá funkčnosť, vďaka čomu výrazne prevyšuje ostatné materiály.

Variácie nerezového zábradlia

Základné rysy zábradlia sa odvíjajú od vzhľadu stĺpika, ktorý určuje krivky ostatných segmentov. Vybrať si môžete z rôznych druhov – guľatý, hranatý so štvorcovým prierezom alebo plochý, ktorý je zložený z dvoch nerezových pásov.

Zábradlie z nerezu sa často využíva aj na balustrádach, kde zábradlie vyniká v priamych líniách. Stĺpiky z nerezu môžu byť ku schodisku ukotvené zhora na plochu schodov, alebo z bočnej strany schodiska. Ak preferujete jemnejší vzhľad, zvoľte malú pätu stĺpika, pre honosnejší dojem si vyberte veľkostne aj dizajnovo výraznú pätku. Skvelý dojem navodíte, ak drevené prvky na madle a schodoch farebne dokonale zladíte s odtieňom podlahy.

S ohľadom na zaujímavé možnosti, ktoré nerezové zábradlie ponúka, môžete napríklad zvoliť aj uchytenie madla, ktoré môže byť v pomyselnej osi, ktorá spája stĺpiky, alebo naopak bude z nej vyčnievať. Ak budú vaše schody zdobiť napríklad metalické prúžky alebo bočné dizajnové čapy, zábradlie z nerezu určite vytvorí efekt, ktorý bude pýchou celého interiéru.

Starostlivo vyberajte aj výplň zábradlia, ktoré sa sa postará o originálny dojem. Bezpečnostné normy sú aj pre tento typ luxusne vyzerajúceho prvku samozrejmosťou, a to aj pre bývanie s malými deťmi.

Využitie zábradlia z nerezu

Výnimočnosť nerezového materiálu je tiež v tom, že dokonale dokážete zosúladiť interiérové a exteriérové zábradlie. Nerez je ideálny nielen do interiérov, ale aj exteriérov, preto môže doplniť nielen vchod do domu, ale môže ozdobiť aj francúzske okná na poschodí, balkóny alebo loggie.

Ak ste sa rozhodli pre realizáciu zábradlia z nerezu, môžete nás jednoducho kontaktovať prostredníctvom kontaktného formulára nižšie.

Meno (povinné)

Firma

Email (povinné)

Telefón

Poznámka