Presklené fasády

presklenná vstupná časť spoločnosti Chemosvit

Na budovách obchodných centier či bánk, čoraz častejšie nachádzame viac sklenených plôch ako muriva. Veľké sklenené plochy sú trendom modernej architektúry a stali sa symbolom budúcnosti, pokroku a rozvoja. Steny zo skla pôsobia efektne a dokonale spájajú interiér s exteriérom. Výrazne zlepšujú svetelné podmienky v interiéri a kvôli schopnosti absorbovať slnečné žiarenie presklené steny a fasády v nemalej miere vyhľadávajú naši klienti aj pri výstavbe pasívnych a nízkoenergetických domov.

Čím je sklenená fasáda charakteristická?

Ide o plochy, kde sa veľké sklenené platne spájajú do jedného komplexu pomocou vhodných kovových, najčastejšie nerezových komponentov – tzv. terčov.  Terče sú pripevnené k interiérovej konštrukcii, preto je montáž tabúľ presklennej steny rýchla a nevyžaduje ďalšie povrchové úpravy. Výsledkom je dokonalá transparentná fasáda bez zbytočných nosníkov a inej pomocnej konštrukcie.

Presklené fasády pôsobia vizuálne veľmi efektne, zvýraznia dojem modernej stavby administratívnej budovy či predajného centra. Každá z týchto stavieb je originálom, klientom ponúkame individuálne riešenia, môžu si vybrať celosklenenú alebo kombinovanú fasádu, prispôsobíme technické riešenie daného objektu a daným požiadavkám. Transparentná fasáda má jednoduché, čisté línie, ktoré dodávajú budove atraktívny, moderný vzhľad.

Najčastejšie používané typy skiel

  • tvrdené monolitické sklá
  • tvrdené monolitické sklá s PVB fóliou
  • izolačné dvojsklá

Všetky tieto typy skiel si u nás môže klient vybrať v rôznych prevedeniach ako číre, reflexné alebo podfarbené, s potlačou alebo štruktúrou. Fasádne systémy je možné použiť s dodatočnými výrobkami aj na výrobu primárnej energie – ak sa presklenné konštrukcie navrhnú s ohľadom na svetové strany, dostatočným slnečným prežiarením interiérov je možné získať pasívnu solárnu energiu. Celoplošné zasklenie dovoľuje maximálne využívanie denného prirodzeného osvetlenia, znižuje sa tak aj spotreba energie na osvetlenie.

Na základe požiadaviek klienta vypracujeme projekt presklennej fasády, výrobnú a dielenskú dokumentáciu, technické detaily, kladačské a montážne zostavy a postupy, výpis prvkov a prevedieme realizáciu našimi odbornými montážnymi skupinami. Zrealizujte si s nami svoje sny o modernej prevádzke

.

Meno (povinné)

Firma

Email (povinné)

Telefón

Poznámka