Výstavba protihlukových stien

R1_03.JPG.900x600_q75_crop-smart.jpg.900x600_q75_crop-smartNeustále sa zvyšujúca frekvencia cestnej premávky prináša negatívny vplyv na ľudské zdravie. Najčastejším faktorom, ktorý vplýva na obyvateľov je nadmerný hluk z motorových vozidiel, a to najmä v zastavanom a hustejšie osídlenom území.

Tento je možné zmierniť niekoľkými spôsobmi:

  • výstavbou protihlukových zemných valov
  • tichými krytmi vozovky
  • výsadbou doprovodnej zelene okolo ciest
  • výstavbou transparentných aj netransparentných protihlukových stien 

Naša firma má vo svojom portfóliu výstavbu protihlukových stien z rôznych materiálov pre cesty aj železnice.

Aký je teda rozdiel medzi transparentnými a netransparentnými stenami?

komarnoTransparentné protihlukové stenypriehľadné steny, vylučujú monotónnosť a stratu orientácie vodičov, najmä pri dlhších trasách. Sú vyrábané buď z tepelne tvrdeného skla, z polykarbonátu (plexiskla), alebo z bezpečnostného vrstveného skla. Použitie skla ako takého má viacero výhod.

Okrem estetického hľadiska vyniká dlhou životnosťou, odolnosťou, vynikajúco pohlcuje zvuk a je plne recykolovateľné. Naša spoločnosť ponúka transparentné bariéry rôznych vzorov a farieb.

Čo sa týka netransparentných protihlukových stien, spomenieme, že ide najmä o steny z:

  • hliníkových panelov
  • z tvaroviek Durisol
  • z dosiek Velox

Netransparentné, čiže nepriehľadné protihlukové bariéry zadržiavajú hluk v závislosti od použitého materiálu. Môžu byť jednostranne alebo obojstranne pohltivé, alebo odrazivé (reflexné). Oproti transparentným ponúkame väčšiu variabilitu odtieňov a vzorov.

Výrobe a montáži protihlukových stien predchádza hluková analýza s meraním intenzity hluku a vyhodnotením jeho účinnosti. Používame tie najkvalitnejšie materiály, ktoré vyhovujú európskym smerniciam.

Meno (povinné)

Firma

Email (povinné)

Telefón

Poznámka