Strešné svetlíky

strešné svetlíky v modernom obchodnom centreStrešné svetlíky slúžia k efektívnemu presvetleniu a odvetraniu priemyselných, skladových aj výrobných objektov. V súčasnosti bývajú vybavené automatickým otváraním, čo umožňuje pravidelne vetrať a udržiavať tak zdravú klímu vo vnútri objektu.  Automatické otváranie svetlíkov zabezpečuje veterné a dažďové čidlo. Na presklenie svetlíkov sa často používajú polykarbonátové dosky, ktoré výborne prepúšťajú a rozptyľujú svetlo, majú dobré izolačné vlastnosti a vynikajúcu odolnosť voči nárazom. Tieto dosky bývajú kombinované aj so sklom, či inými priehľadnými aj nepriehľadnými materiálmi.

Najčastejšie druhy strešných svetlíkov

Najčastejšie realizujeme tieto druhy svetlíkov na priemyslených a administratívnych objektoch

  • oblúkové svetlíky– najčastejšie používané, tvorené celohliníkovou bezúdržbovou pevnou konštrukciou s možnosťou samočinného otvárania
  • sedlové a pílové svetlíky– vyskytujú sa pri rekonštrukcii starších svetlíkov, ktoré sú zvyčajne zasklené drôtovaným sklom
  • bodové a kupolové svetlíky – používajú sa na presvetlenie priestorov pod plochými strechami
  • svetlíky iných tvarov a rôznych architektonických riešení

Najekonomickejším riešením je voľba  oblúkových svetlíkov. Montujú sa v dlhých pásoch, čím sa dosahuje sériovosť výroby a tým aj nízke výrobné náklady.  Ďalšou výhodou je výborná tepelná izolácia (prerušený tepelný most oblúkov). Sedlové, či pílové svetlíky vhodne dopĺňajú sortiment oblúkových svetlíkov, najmä tam, kde sa nedajú oblúky z technických alebo iných dôvodov použiť.

Zhotovenie aj rekonštrukcia svetlíkov

svetlik korzoNaša firma má dlhoročné skúsenosti s výrobou, dodávkou a montážou všetkých typov svetlíkov. Zaoberáme sa aj rekonštrukciou už existujúcich svetlíkov,  pričom zabezpečíme demontáž, odvoz aj likvidáciu starých konštrukcií.

Naša spoločnosť má veľa skúseností s návrhmi a montážou strešných svetlíkov. Ručíme za bezpečnosť, stabilitu a bezchybnosť výsledkov našej práce, čo má za následok aj celý rad spokojných zákazníkov. Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať prostredníctvom kontaktného formulára nižšie.

Meno (povinné)

Firma

Email (povinné)

Telefón

Poznámka