Schody, moderné schody alebo nerezové schody?

Ak ste sa rozhodli pre stavbu poschodového domu, stojíte teraz pred dilemou, aké si vybrať schodisko. To je pri poschodovom rodinnom dome nezanedbateľnou súčasťou a preto musí byť nielen kvalitné, ale aj funkčné. Môžete si vybrať, či bude dominantou interiéru, alebo ho s ním necháte splynúť. Výber schodiska rozhodne nepodceňujte a myslite na to, že na prvom mieste má byť jeho bezpečnosť.

Pri návrhu a prevedení schodiska je potrebné dodržiavať platné predpisy, ktoré stanovujú nielen bezpečnostné kritériá. V prípade, ak tieto podmienky nesplníte, nemusí vám schodisko prejsť kolaudačným konaním.

Z hľadiska bezpečnosti by schody nemali mať ostré hrany, na ktorých by ste sa mohli zraniť. Schodisko nesmie byť klzké a malo by byť vhodne osvetlené, aby ste po ňom mohli bezpečne prechádzať aj v nočných hodinách. Samozrejmosťou by malo byť bezpečné zábradlie. Z hygienického hľadiska by malo byť schodisko ľahko udržiavateľné, najmä, ak po ňom plánujete chodiť v topánkach. Nečistoty budú padať okolo schodov, preto je vhodnejšie umiestnenie mimo centra diania.

Štýl schodiska by mal zodpovedať celkovému dojmu domu. Ak chcete, aby boli vaše schody dominantou vstupných priestorov, zvoľte nerezové schodisko. Nerez je ideálny na kombináciu s luxusnými materiálmi – sklom, mramorom, kameňom či exotickým drevom. Ide síce o finančne drahší produkt, ale vykompenzuje to veľmi dlhou životnosťou a minimálnou údržbou.

Pri moderne zariadenom dome môžete nerezové schody skombinovať podľa vašich predstáv. Môžete zvoliť aj kombinované schodisko. Základom bude nerezová oceľ v kombinácii s dreveným masívnym materiálom. Ideálny je dub, buk, alebo iné kvalitné drevo. Skombinovať ho môžete s dizajnovým zábradlím z nerezu a skla. Už menej sa v súčasnosti používajú betónové schody, ktoré sa obložia drevom.

Či siahnete skôr po schodoch nerezových, obkladaných alebo kombinovaných, záleží na vás a na vašom interiéri. Ak s tým potrebujete pomôcť, radi vám poradíme, aký typ nerezových schodov a zábradlia bude ideálny do vášho obydlia.

 

Meno (povinné)

Firma

Email (povinné)

Telefón

Poznámka