Výstavba autosalónov

transparentné prestrešenie nad vstupným vchodom

Montované haly predajní áut upútajú pozornosť už z diaľky. Autosalóny vynikajú veľkými presklenými plochami, kĺbi sa v nich nápad a atypické, odvážne architektonické riešenia.

Tieto objekty sa trošku odlišujú od klasických priemyselných montovaných hál. Rozdiel nie je len v použitých materiáloch ale aj v konštrukcii. Tá je robená veľmi precízne, opláštenie je dokonale prepojené s klampiarskymi prvkami a zaujímavými detailami. Veľké oceľové konštrukcie s priestrannými hliníkovými presklenými výkladmi zaručujú expozíciu vozidiel vo dne aj v noci, čím upútavajú pozornosť okoloidúcich.

Hliníkové okná – súčasť autosalónov

Oceľová konštrukcia autosalónu, na rozdiel od priemyselnej haly, musí byť prispôsobená veľkým hliníkovým oknám. Tie sa vyznačujú najmä svojou pevnosťou, preto nie je problémom postaviť predajňu s rôznymi, aj kruhovými pôdorysmi, doplnenú veľkými presklenými plochami. Sklo výplne môže byť obyčajné, izolačné trojsklo, akustické, či bezpečnostné. Okenné tabule môžu mať rôzne rozmery aj tvary, ktoré spolu farebne ladia a dopĺňajú celkovú koncepciu objektu.

Opláštenie a ďalšie konštrukčné prvky

Autosalóny sa oplášťujú sendvičovými panelmi väčších hrúbok spravidla v odtieňoch šedej, striebornej alebo čiernej farby. Strecha býva rovná, pokrytá pevným trapézovým plechom. Odizolovaná je polystyrénom a nepriepustnou fóliou, čo zaručuje bezpečný odtok vody zo strechy malého spádu.

Interiér autosalónu predstavuje veľký otvorený priestor s expozíciou vozidiel, doplnený prevádzkovými priestormi, ktoré už nie je potrebné dodatočne murovať, či obkladať sadrokartónom. Na tento účel sa používajú taktiež sendvičové panely s nenápadným, ľahko udržiavateľným povrchom. Autosalón je vybavený osvetlením tak, aby jeho interiér bol dobre viditeľný aj v noci. Presvetlenie je v mnohých prípadoch doplnené aj strešnými svetlíkmi, ktoré zaručujú dostatok denného svetla v interiéri haly. Svetlíky s vetracím čidlom môžu slúžiť na bezpečné odvetrávanie interiéru predajne. Podlaha autosalónu môže byť betónová, doplnená vhodnou keramickou dlažbou.

Naša spoločnosť má veľa skúseností s prípravou náležitej dokumentácie ako aj následnou montážou montovaných hál pre rôzne využitia, a tiež ich obkladanie sendvičovými panelmi. Ručíme za bezpečnosť, stabilitu a bezchybnosť výsledkov našej práce, čo má za následok aj celý rad spokojných zákazníkov. Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať.

Meno (povinné)

Firma

Email (povinné)

Telefón

Poznámka