Kroky pri realizácii zimnej záhrady

zimna zahradaZáhrada mnohým z vás ponúka možnosti aktívneho odpočinku a relaxácie. Nemusíte ale brať ohľady na počasie a môžete si zaobstarať zimnú záhradu, ktorú budete využívať počas celého roka.

Kam umiestniť zimnú záhradu

Ideálne je vybrať si plochu, ktorá prilieha k domu a využívate ju minimálne. Najčastejšie si pre zimnú záhradu naši klienti vyberú miesto, kde je obvykle prievan, alebo tam fúka vietor.

Pravé miesto pre vašu zimnú záhradu

Určite poznáte kladné, ale aj slabé miesta vášho obydlia. Medzi tie slabšie obvykle patrí otvorená terasa. Jednoduchšie a lacnejšie by bolo nepoužívať ju, ale to by bola škoda. Jednou z možností je postavenie bariér proti vetru alebo pergoly. Ak však túto plochu chcete využiť maximálne komfortne, výborným riešením je výstavba zimnej záhrady s mobilnými obvodovými stenami, kde môžete regulovať veľkosť otvorenej plochy podľa počasia.

Svojpomocne alebo s odborníkmi?

zimna zahradaZávisí to nepochybne od vašich finančných možností. Zaobstaranie tejto špecifickej stavby nepatrí k lacným záležitostiam, ale pri porovnaní obstarávacej ceny a úžitkového výkonu je zimná záhrada dobrou voľbou.
Ak sa rozhodnete pre jej výstavbu, odporúčame obrátiť sa na profesionálov. Ušetríte si zbytočné starosti aj výdavky spojené s neodbornou inštaláciou.

Zimná záhrada = stavebnica

Zimná záhrada sa realizuje na mieru vašim potrebám. Jednotlivé diely sa pripravia vopred a na mieste montáže sa už len zložia ako stavebnica.

Dokončovacie práce

Po samotnej realizácii sa už po dohode s klientom montujú doplnky – osvetlenie, markízy, žalúzie či roletky. Celá stavba sa začisťuje s okolím, samozrejmosťou je v prípade dohody aj realizácia podlahovej plochy v zimnej záhrade alebo aj okolo nej. Vašou úlohou ostane len pekne ju zariadiť.