Plánujete zimnú záhradu?

zimna zahradaZimná záhrada je lákadlom pre mnohých z tých, ktorí vlastnia rodinný dom. Cesta k nej nie je celkom jednoduchá, preto je dobré pri jej plánovaní osloviť odborníkov.

Myslite na ňu už pri stavbe domu

Ideálne je, ak nad zimnou záhradou uvažujete už pri výstavbe rodinného domu. Administratívna aj stavebná príprava je podstatne jednoduchšia a v konečnom dôsledku aj lacnejšia, ako keď sa pustíte do stavby len tak „od boka“. Ak ju nechcete alebo nemôžete stavať ihneď, technická predpríprava vám jej neskoršiu realizáciu podstatne uľahčí.

Konštrukcia zimnej záhrady

Dôležitým prvkom pri projektovaní zimnej záhrady je samotný typ nosnej konštrukcie. Sklenené steny môžu byť osadené do plastových, oceľových, hliníkových či drevených profilov. Každý materiál má však výhody aj nevýhody.

Plastové profily sú obľúbené pre ich jednoduchú údržbu. Sú cenovo dostupné, majú dosť farebných kombinácií, ale v závislosti na teplote môžu meniť svoju veľkosť.

Ak plánujete väčšie presklené plochy, odporúčame skôr oceľovú konštrukciu. Oceľové prvky sú pevné, trvanlivé a povrchovo upravené práškovou farbou, ktorú si môžete zladiť s fasádou vášho domu. S oceľovými konštrukciami máme dlhoročné skúsenosti z desiatok veľkých aj malých stavieb.

systemy posuvnych striechČoraz častejšie sa používajú hliníkové profily, ktoré si vyžadujú minimálnu starostlivosť. Vykazujú výbornú tvarovú stálosť, majú dlhú životnosť a dajú sa výborne spracovať.

Dobré tepelno-izolačné vlastnosti a príjemný vzhľad má drevo. Je však oveľa náročnejšie na údržbu, preto sa pri stavbe zimných záhrad používa už len výnimočne.

Dajte si pozor na rozmery

Ak zimnú záhradu realizujete k už existujúcemu domu, dajte si pozor na premrštené rozmery. Ak bude konštrukcia príliš veľká, budete potrebovať statický posudok.

Zdroj tepla

Počas slnečných dní môže byť zimná záhrada dobrým zdrojom tepla aj v zime. Vďaka nej môžete ušetriť množstvo tepelnej energie.

Vykurovanie

Veľké zasklené plochy tvoriace prechod medzi chladným vonkajším a teplým vnútorným prostredím sa zvyknú dosť rosiť. Tomuto môžete zabrániť umiestnením konvektorov pozdĺž zasklených plôch, najlepšie do podlahy.

Snívate o zimnej záhrade? Teraz ju máte na dosah. Stačí nás kontaktovať, predložiť nám vaše predstavy a my vám ich pomôžeme zrealizovať.

Meno (povinné)

Firma

Email (povinné)

Telefón

Poznámka