Elegantné hranaté zábradlie z nerezu

Pri výbere schodiska obvykle dlho vyberáme z akého budú materiálu či aký budú mať tvar. Zábradlie bolo vnímané ako nutné zlo, ktoré ku schodom jednoducho patrí. Aj zábradlie však môže byť dominantou vášho interiéru. Ak máte radi čisté línie, vybrúsený dizajn, odporúčame vám elegantné hranaté zábradlie.

Komponenty hranatého zábradlia

Základom tohto typu nerezového zábradlia je hranatý stĺpik. Ukotvenie zábradlia na schodisko môže mať dve varianty. Buď si vyberiete horné ukotvenie k nášľapu schodiska alebo bočné, z boku schodiska.

Ďalším dôležitým komponentom je madlo, ktoré sa umiestni v osi stĺpika. Madlo zábradlia môže byť taktiež nerezové, alebo drevené.

Pri výplni máte na výber rôzne materiály. Ak máte radi sklo, nie je problém, sklené tabule sa k stĺpiku upevňujú pomocou hranatých klipov, ktoré ladia s celkovým dizajnom zábradlia. Použiť môžete aj nerezové prúty, ktoré sa k zábradliu upevnia pomocou špeciálnych úchytiek. Kvôli bezpečnosti sa na začiatku aj na konci nerezového zábradlia nachádzajú koncovky.

Nie je zábradlie ako zábradlie

Estetická stránka schodiska i jeho zábradlia je mimoriadne dôležitá, preto musí ladiť s celkovým interiérom. Hranaté zábradlie sa hodí do moderného, ale aj tradičného interiéru. Matná farba nerezu ladí so všetkými farebnými odtieňmi, ktoré sa v interiéri môžu nachádzať. Nerezové zábradlie sa skvele hodí aj k rôznym obkladom, dlažbe či drevu, preto sa pri zariaďovaní nemusíte v ničom obmedzovať.

 

Rekonštrukcia zábradlia

Potrebuje vaše schodisko rekonštrukciu, alebo chcete len vymeniť jeho zábradlie? Ak ste sa rozhodli pre zábradlie z nerezu, môžete nás kontaktovať. Zameriame vaše schodisko, podľa neho navrhneme tvar a dĺžku hranatého zábradlia, počet potrebných stĺpikov a po vašom odsúhlasení môžeme pristúpiť k jeho realizácii.

Podčiarknite výnimočnosť vášho domova práve týmto modelom zábradlia. Hrany a nerez sú spoľahlivou a výnimočnou súčasťou mnohých architektonických skvostov. Zábradlie nie je len úžitková vec, spravte z neho šperk, ktorý pripnete k vášmu schodisku.

Meno (povinné)

Firma

Email (povinné)

Telefón

Poznámka