Rekonštrukcia a opláštenie objektov

Rekonštrukcia hál a ich opláštenie znižuje prevádzkové náklady a poskytuje objektom  nové možnosti využitia. Tie potom na základe vykonávaných úprav ľahko získajú atraktívny imidž, dokonca za oveľa nižších výdavkov ako pri výstavbe kompletného nového objektu.  Na opláštenie hál, striech a konštrukcií sa používajú  sendvičové panely alebo trapézové plechy dobrých parametrov v oblasti tepelenej izolácie a trvácnosti povrchov.

Aké výhody prináša rekonštrukcia a zateplenie hál

Medzi plusy nepochybne patrí  ekonomickosť realizácie a úspora energií.  Haly po úpravách zodpovedajú všetkým  aktuálnym legislatívnym nárokom. Pozitívom sú tiež nové možnosti  využitia  (či zväčšenie) existujúcej stavby  modernizáciou vzhľadu.

Priebeh obnovenia haly

Rekonštrukcia  objektu sa začína odbornou prehliadkou. Nasleduje demontáž existúcej krytiny,pôvodné úpravy stien,  nátery, prípadné úpravy konštrukcie – predĺženie, zvýšenie, rozšírenie haly, klampiarske práce a finálne úpravy.

Opláštenie a zateplenie haly môže podnikateľom priniesť výhody, ako napríklad zníženie nákladov  na vykurovanie. Odporúča sa tiež pre nevyhovujúci stav a vlastnosti existujúcich materiálov. Pre opláštenie sa u zatepleného objektu používajú sendvičové panely, pri nezateplenom trapézové plechy.

Zateplené haly

Pri opláštení zatepleného objektu sa používajú spomínané panely od  renomovaných slovenských a rakúskych dodávateľov.  Tie vynikajú  vynikajúcim vlastnosťami a majú všetky  potrebné certifikáty. Okrem širokej škály štandardných farieb máte za príplatok na výber aj  iné atraktívne odtiene, napríklad také, ktoré si dolatíte k farbám,  čo už máte vo svojej firme.  V ponuke sú aj rôzne profilácie panelov a povrchové úpravy, ktoré napodobňujú napríklad kameň či drevo.

Montáž a údržba opláštenia

Dôležitým faktorom je rýchla a bezpečná montáž sendvičových panelov. Vďaka nej sa znižujú finančné náklady realizovaného objektu. Panely sa uchytávajú k jednotlivým rámom oceľovej konštrukcie. Sú kladené vodorovne alebo zvisle s priznanými alebo skrytými spojmi. Samotná údržba spočíva v čistení panelov.

Trapézové plechy pre montované haly

Pre opláštenie nezateplenej haly sa používajú trapézové plechy, ktorých hrúbka na strechu je 0,75 mm, na bočné  opláštenie 0,63 mm. Materiál profilov je pevný, trvanlivý. Nevyžaduje takmer žiadnu údržbu. Profily sa hodia na opláštenie veľkých plôch priemyselných stavieb, hál a podobne. Tiež je možné vyberať z veľkej škály farieb.

V rámcii kooperácie a komfortného riešenia diela je investorom poskytovaná kompletná dodávka celej realizácie na kľúč, čo zahŕňa aj kompletné spracovanie projektovej dokumentácie.  Postarajú sa tiež o zabezpečenie inžinierskej činnosti, ktorá je potrebná pre vydanie stavebného povolenia.

Prečo práve Cb-mont? 

V tejto spoločnosti sa ku každému klientovi pristupuje individuálne. Všetky projekty sa vypracúvajú na mieru podľa potreby a okrem toho sa nemusíte držať  žiadnych systémových pravidiel. Cb-mont vznikol v roku 1990 a v jeho histórii sa ešte nestalo, aby  sa nesplnili požiadavky zákazníka. Ďalšou výhodou je zabezpečenie  komplexných  služieb – od návrhu, cez projekt až po realizáciu výsledného produktu.  Nechýba záručný a pozáručný servis.