Montované haly a ich využitie

Montované haly z oceľových konštrukcií predstavujú jednu z najjednoduchších a tiež najlacnejších možností zastrešenia väčšej plochy. Preto je nich zvýšený dopyt najmä na trhu priemyselných hál. Investori si ich vyberajú najmä kvôli nižším investičným nákladom a rýchlej realizácii.

Využitie montovaných oceľových hál

Pre výrobné haly a sklady sa využívajú najmä oceľové konštrukcie rámového typu. Nie je však problém z nich postaviť aj administratívne haly, predajne či autosalóny. Často sa z nich realizujú aj haly na športové účely – telocvične, tenisové haly a pod.

Ekonomickosť a dlhá životnosť oceľovej konštrukcie a použitie materiálov s výbornými tepelnoizolačnými vlastnosťami zaisťujú montovaným halám veľkú konkurenčnú výhodu oproti priemyselným budovám z iných materiálov.

Opláštenie oceľových konštrukcií

Na opláštenie montovaných hál obvykle využívame sendvičové panely, ktoré dosahujú výborné izolačné a protipožiarne vlastností. Technológia týchto panelov nám umožňuje rýchlu, jednoduchú a bezchybnú montáž. Vďaka neobmedzenej škále farieb a rôznej profilácie plechov ponúkame rozmanité možnosti na estetické stvárnenie haly. Sendvičové panely je možné ukladať dvoma spôsobmi – vertikálne alebo horizontálne, aj to má vplyv na výsledný vzhľad haly. Sendvičové panely sú v rôznych hrúbkach, odporúčame však min. hrúbku 100-120 mm, ktoré zabezpečia príjemnú teplotu v zime aj v lete.

Používané sendvičové panely sú vysoko kvalitné, trvanlivé, jednoducho sa čistia a nevyžadujú si takmer žiadnu údržbu. Môžu sa používať aj v potravinárstve, na realizáciu chladiarenských a mraziarenských hál.

Presvetlenie hál

Na presvetlenie montovaných hál využívame strešné svetlíky aj okná. Pri výrobných halách a skladoch sa odporúča kombinácia strešných hrebeňových svetlíkov s bočnými pásmi plastových okien. Ide o ekonomickú verziu, ktorá do haly dodá maximálne množstvo denného svetla. V prípade administratívnych, predajných hál či autosalónov sa najčastejšie používajú veľké okenné výklady z hliníkovej konštrukcie, ktoré dodajú hale exkluzívny vzhľad.

Dispozičné riešenia montovaných hál

Výrobné haly a sklady sú obvykle jednopodlažné, pri administratívnych halách ide väčšinou o dvojpodlažné objekty. Pri projekte montovanej haly sa prispôsobíme potrebám investora a navrhneme mu riešenie „na mieru“.

Ak sa rozhodnete pre realizáciu montovanej haly, neváhajte nás osloviť. Máme bohaté skúsenosti s realizáciou montovaných hál na Slovensku. Zamestnávame skúsených profesionálov, ktorí vedia odviesť špičkovú prácu. Vďaka tomu máme za sebou mnoho úspešne realizovaných projektov pre malé i veľké spoločnosti. Vďaka neustálemu neustálemu vývoju a inovácii vám môžeme ponúknuť produkty s dokonalými vlastnosti za rozumnú cenu.

Meno (povinné)

Firma

Email (povinné)

Telefón

Poznámka