Pásové hrebeňové svetlíky

svetlikyNa presvetlenie priemyselných aj športových hál, či skladovacích priestorov bez okien sa často využívajú stropné hrebeňové svetlíky. Nielenže zaisťujú pre interiér dostatok denného svetla, ale významne prispievajú aj k úspore energií, potrebných na jeho osvetlenie.

Konštrukcia hrebeňového svetlíka

Svetlíky, používané na hrebeňoch striech majú najčastejšie jeden z troch typov konštrukcie:

  • oblúkové – najčastejšie využívané svetlíky, ktorých profil tvorí časť oblúka
  • sedlové
  • pultové

Čo sa týka výplní svetlíka, najčastejšie sa používajú polykarbonátové dosky Lexan, ktorých transparentnosť vnáša do vnútra dostatok svetla, a pevnosť chráni pred nepriaznivými vplyvmi počasia. Tieto dosky sú navyše doplnené vrstvou proti UV žiareniu a preto sú pre tento účel najvhodnejšie.

Vetrací systém svetlíkov

Pásový oblúkový svetlík

Pre montované haly sa odporúčajú svetlíky s ventilačnými krídlami, pomocou ktorých sa interiér haly dá bezpečne vetrať. Pre jednoduchú manipuláciu by mali byť ovládané z diaľky, teda musia byť doplnené elektrickým pohonom, buď na diaľkové ovládanie alebo s mechanickým ovládaním. Ideálnym doplnkom vetracích krídel je aj senzor na dážď alebo vietor, ktorý sa v prípade nepriaznivého počasia aktivuje a vetracie krídla sa automaticky uzavrú.

Naša spoločnosť má veľa skúseností s návrhmi a montážou strešných svetlíkov. Ručíme za bezpečnosť, stabilitu a bezchybnosť výsledkov našej práce, čo má za následok aj celý rad spokojných zákazníkov. Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať prostredníctvom kontaktného formulára nižšie.

Meno (povinné)

Firma

Email (povinné)

Telefón

Poznámka