Multifunkčné sklenené fasády

presklene fasadyStavební inžinieri a architekti čelia v súčasnej dobe zásadným výzvam. Objekty s veľkými sklenenými fasádami pôsobia majestátne, rôznymi tvarmi a prevedením sú jedinečné a ich počet čím ďalej, tým viac narastá. Tieto stavby sú vďaka veľkým skleneným plochám dostatočne presvetlené, avšak práve z tohto dôvodu nastal problém prehrievania interiéru, a to najmä v letných mesiacoch. Na stôl sa teda dostala otázka ako čo najúspornejšie vyriešiť túto otázku.

Inovácie v stavebníctve a energetike

Na to, aby sa mohla takáto budova využiť naplno, musí byť vybavená klimatizáciou a súčasne šetriť energie. Európska únia sa totiž zaviazala, že po roku 2020 bude energetická náročnosť budov na vykurovanie, ohrev vody, vetranie a klimatizáciu takmer nulová.

Inovácie v sklenárskom priemysle

presklenna fasadaSklenársky priemysel preto v súčasnosti pracuje na vývoji multifunkčných okien a špeciálnych prvkov fasád, kde pomaly dochádza k zásadným inováciám v tejto oblasti. Do fasády sa začínajú súčasne inštalovať prvky pre osvetlenie, výmenníky tepla pre výrobu solárnej energie a tiež prvky, slúžiace na vetranie. Inštalujú sa fotovoltaické panely rôznych rozmerov, pričom navonok pôsobia ako jednoduché architektonické sklo.

Spolupráca je dôležitá

Spolupráca jednotlivých firiem na projektoch v oblasti výstavby energeticky úsporných budov je kľúčová pre našu energeticky nenáročnú budúcnosť. Práve preto sa aj naša firma zaoberá týmito inováciami a kráča ruka v ruke s novými technológiami.

Vďaka bohatým skúsenostiam s realizáciou presklených fasád vám vieme zaručiť 100% kvalitu našej práce. V prípade vášho záujmu vám zabezpečíme všetko od návrhu, cez projekt, potrebnú dokumentáciu až po samotnú realizáciu. Viac sa o nás a našej práci dozviete z našich referencií.

 

Meno (povinné)

Firma

Email (povinné)

Telefón

Poznámka