Pásové strešné svetlíky

svetlik korzoPásové svetlíky sa využívajú najmä na presvetlenie priemyselných objektov. Realizujeme ich ale aj v predajných, skladovacích priestoroch, poľnohospodárskych objektoch aj v športových halách. Pri ich realizácii používame najmä celohliníkové konštrukcie, ale využívajú sa aj oceľové konštrukcie.

Výhody pásových svetlíkov

Pásové svetlíky majú množstvo výhod, jednou z nich je ich jednoduchá montáž. Sú ideálne najmä pre ploché strechy, využiť sa dajú aj pri strechách s miernym sklonom. Vďaka veľkej presvetlenosti objektu a použitiu kvalitných materiálov môžete značne usporiť na energiách – na osvetlení, ale aj na vykurovaní. Ďalšou výhodou týchto svetlíkov sú nízke náklady na celkovú údržbu, pretože polykarbonátové dosky zvnútra dobre tepelne izolujú.

Rozdelenie pásových svetlíkov

  • oblúkové svetlíky – väčšinou z hliníkovej konštrukcie, následne upravené povrchovou úpravou
  • sedlové svetlíky – najčastejšie z oceľovej konštrukcie ošetrenej náterom
  • pultové svetlíky – konštrukciu vyberáme podľa konkrétnej zákazky, po dohode s našim klientom, pri povrchovej úprave využívame žiarové zinkovanie alebo metalizáciu

Presvetľovacie prvky

Polykarbonátové dosky, ktoré využívame na presvetlenie montovaných objektov, sa používajú najčastejšie v transparentných farbách. Z oboch strán sú zabezpečené ochrannou vrstvou proti UV žiareniu. Na tesnenie používame protiprachovú pásku, ktorá z objektu odvádza prípadný kondenzát. Hrúbku polykarbonátu vyberáme na želanie klienta, v závislosti od toho, akú si želá tepelnú izoláciu budovy.

Zateplenie

Pásové svetlíky sa využívajú najmä pri pozinkovaných strechách. Podľa jej hrúbky určíme výšku podsady, na ktorú umiestnime pásové svetlíky. Umiestnenú podsadu zateplíme vložením tepelnej izolácie.

Ochrana pred dymom a ohňom

strešný hrebeňový svetlík

Do strešného plášťa objektu zabudujeme odvetrávacie zariadenie, ktoré vytvorí pri požiari nad podlahou vrstvu bez dymu. Odvetrávacie zariadenie je v montovaných objektoch veľmi dôležité, v prípade požiaru zlepší podmienky pri záchrane ľudí, zvierat, pomôže pri ochrane majetku. Môže dokonca zabrániť požiaru, alebo aspoň oddialiť prepuknutie požiaru. Dobré odvetranie znižuje tepelné účinky aj na celkovú konštrukciu haly. Naše produkty spĺňajú vysoké nároky na požiarnu odolnosť, navrhneme vám ideálny spôsob ochrany na základe využitia vašich objektov.

Naša spoločnosť má veľa skúseností s návrhmi a montážou strešných svetlíkov. Ručíme za bezpečnosť, stabilitu a bezchybnosť výsledkov našej práce, čo má za následok aj celý rad spokojných zákazníkov. Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať prostredníctvom kontaktného formulára nižšie.

Meno (povinné)

Firma

Email (povinné)

Telefón

Poznámka