Zasklievanie balkónov

Image1Zasklievanie balkónov a loggií

Bývate v panelovom dome a uvažujete nad zasklením loggie alebo balkóna? Aké sú výhody a nevýhody tejto investície? Dá sa zasklením loggie dosiahnuť značná úspora energie?

Voľba vhodného systému zasklenia balkóna má veľké výhody. Okrem toho, že vznikne nový obytný alebo úžitkový priestor, ide hlavne o:

  • obmedzenie prašnosti
  • zvýšenie bezpečnosti
  • ochranu pred hmyzom a vtáctvom
  • zvýšenie hodnoty bytu
  • úsporu energie

Výhody a nevýhody zasklenej loggie

Tak ako všetko, aj zasklená loggia, či balkón majú aj svoje nevýhody. Pri neodbornom zasklení loggie sa stáva, že najmä v horúcich letných dňoch, alebo pri vlhkom počasí dochádza k prehrievaniu interiéru a nepríjemnému vzniku plesní. Vytvára sa špecifická mikroklíma, akýsi energetický medzipriestor medzi interiérom a exteriérom, ktorý ovplyvňuje aj klímu v priľahlej miestnosti. Dôležitá je pritom aj orientácia balkóna. Ak je orientovaný na juh, pohltí oveľa viac slnečnej energie ako na strane západnej, či východnej.

Riešenie presklenia balkónu na mieru

zasklenie loggie bytových domovPreto pri plánovanom zasklení loggie odporúčame kontaktovať odborníkov. V prípade, že oslovíte našu firmu, zvážime orientáciu loggie na svetové strany, klimatické podmienky aj celkovú fasádu domu a navrhneme riešenie na mieru. Vypracujeme vám projekt a keďže ide o zásah do vzhľadu bytového domu, bude potrebné aj stavebné povolenie, ktoré vám pomôžeme vybaviť. Našou prioritou je spolupráca s klientom, perfektná kvalita práce a dodržiavanie stanovených termínov.

Úspora energie vďaka zaskleniu loggie

Základné systémy zasklievania loggií sú

  • rámové – tvoria ich hliníkové rámy, vodiace koľajnice a uzavreté lišty
  • bezrámové – obsahujú vodiace hliníkové profily. Sklo je osadené v plastových dielcoch, ktoré zaisťujú pohyb vo vodiacich lištách

Zasklená loggia predstavuje pasívny solárny systém, ktorý môže výrazne znížiť náklady na teplo. V priemere môžete očakávať úsporu energie v hodnote až 20 % ročne. Toto číslo sa mení v závislosti na orientácii balkónu, jeho zatienení a ďalších aspektoch. Zasklené loggie sú v bežných panelákových bytoch jedinou možnosťou, ako využiť slnko vo svoj prospech pasívnym spôsobom. V zimných mesiacoch sa tak dosiahnu nezanedbateľné úspory tepla. Slnečné žiarenie vyhrieva zasklený priestor, čím sa znižujú tepelné straty. Vzduch, ktorý sa v týchto priestoroch predhreje, je možné využiť aj na na dokurovanie miestnosti susediacej s loggiou. Na vonkajšie sklo je možné nalepiť špeciálnu fóliu, ktorá v letných mesiacoch umožní udržať dobré teplotné podmienky v byte, pretože zmierňuje ožiarenie miestnosti slnkom. Naopak v zime presvetlí interiér potrebným prirodzeným svetlom. Finančná návratnosť sa odhaduje na 5 -15 rokov.

Naša firma zabezpečuje kompletnú dodávku zasklenia, vrátane poradenstva, kde zohľadníme všetky aspekty, špecifické pre konkrétny byt, či dom, veľkosť loggie, orientáciu na svetové strany a pod. Následne sa rozhodnete, či zasklenie loggie je práve pre vás výhodnou investíciou.

Meno (povinné)

Firma

Email (povinné)

Telefón

Poznámka