Výber strešných svetlíkov

image8Najlepšou a najprirodzenejšou formou osvetlenia v priestore je denné svetlo. Mnohokrát je ťažké dostať ho do priestorov montovaných hál, a tým zabezpečiť vhodné pracovné, športové alebo podnikateľské podmienky. Výhodou strešných svetlíkov vo všeobecnosti je vlastnosť prepúšťania denného svetla cez polykarbonátové platne a šetrenie financií z hľadiska dlhodobej, ale aj krátkodobej prevádzky. Ďalším neodmysliteľným pozitívom sú tepelno-izolačné vlastnosti a schopnosť vetrania.

Individuálny prístup je dôležitý

Každá stavba si vyžaduje individuálny prístup a pri výbere vhodného typu svetlíka je dobré poradiť sa s odborníkom. Pri voľbe sa zohľadňuje budúce využitie, potreby vetrania, veľkosť plochy, na ktorú je potrebné svetlíky inštalovať, či ide o novostavbu alebo rekonštrukciu starších svetlíkov, ale aj klimatické podmienky, ako napríklad daždivé oblasti a podobne.

V súčasnosti sa na presvetlenie hál najčastejšie využíva práve oblúkový svetlík. Dodáva sa aj s celohliníkovou konštrukciou, ktorá je bezúdržbová a vyniká dostatočnou pevnosťou. Pri rekonštrukcii starších typov, často zasklených drôtovaným sklom, našli uplatnenie sedlové a pílové svetlíky. Tie sa na nové projekty zväčša nepoužívajú.

Využitie bodových a kopulových svetlíkov

Na presvetlenie plochých striech s maximálnym sklonom 15 ° sa odporúča využiť bodové alebo kopulové typy svetlíkov. Bezproblémová inštalácia na všetky druhy strešnej krytiny a možnosť vbudovania otváracieho zariadenia na vetranie sú ďalšími výhodami, ktorými popri presvetlení priestoru pomocou denného svetla tieto typy disponujú.

Pásové svetlíky

Pásový oblúkový svetlík

Ak potrebujete čo najviac osvetliť priestor nachádzajúci sa pod strechou, najdôležitejším kritériom je veľkosť svetlíkov. Najvýhodnejším riešením je inštalácia pásových svetlíkov. Tie vynikajú vysokou svetelnou priepustnosťou, flexibilitou, či už tvarovou alebo rozmerovou a dlhou životnosťou.

Kedy nie je potrebné použiť hliníkovú konštrukciu

Najekonomickejším riešením v prípade, že nemáme príliš vysoké nároky na otváranie svetlíkov a vetranie pomocou nich, sú samonosné polykarbonátové oblúky. Vyrábajú sa už prehnuté a ich výhoda spočíva v usádzaní. Keďže sa tento typ svetlíkov kotví iba na koncoch, nosná konštrukcia nie je potrebná. Hliníkové konštrukcie sú pevnejšie a odolné voči korózii. Do svetlíkov vystužených hliníkom je jednoduchšie vsadiť ventilačné krídla, vďaka čomu sa nemusíte obávať o tvorbu plesní či rias.

Naša spoločnosť má veľa skúseností s návrhmi a montážou strešných svetlíkov. Ručíme za bezpečnosť, stabilitu a bezchybnosť výsledkov našej práce, čo má za následok aj celý rad spokojných zákazníkov. Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať prostredníctvom kontaktného formulára nižšie.

Meno (povinné)

Firma

Email (povinné)

Telefón

Poznámka